Meie firma poolt pakutavad tooted:
1. Esikohal on kandilised vihmaveesüsteemid, mille oluliseks osaks ja firma nimitooteks on ühenduskohtadeta vihmaveerennid.
Vihmaveerennid ja vihmaveetorud on valmistatud 0,5 mm paksusest tsingitud teraslehest ja kaetud mõlemalt poolt PURAL 50/50 kattega.
Kandilise vihmaveerenni mõõdud (mm). Kandilise vihmaveetoru mõõdud 75×100 mm.
Kandilised vihmaveesüsteemid on pidevalt olemas ja saadaval kaheksas värvitoonis.
RR 20 | RR 21 | RR 23 | RR 32 | RR 33 | RR 11 | RR 29 | RR 750 |
RR 20 – valge, RR 21 – helehall, RR 23 – tumehall, RR 32 – tumepruun, RR 33 – must, RR 11 – okkaroheline, RR 29 – tumepunane, RR – 750 tellisepunane.
Kinnitustena kasutame nii sisemisi- kui ka välimisi kandureid.
2. Ümarad vihmaveesüsteemid on valmistatud samasugusest plekist nagu kandilised vihmaveesüsteemidki.
Ümarate rennide läbimõõt on 125 mm ja ümarate torude läbimõõt on 100 mm. Kinnitustena kasutame nii sisemisi- kui välimisi kandureid.
3. Redelid saab kasutada nii seintel kui ka katustel. Redeliraamid on valmistatud tsingitud ovaaltorust mõõtudega 1,25x25x45 mm,
redelipulgad aga tsingitud ümartorust mõõtudega 1,25×25 mm, redeliraami laius on 400 mm. Meie poolt pakutavate redelite pikkused on 0,9 m. 2,7 m. ja 3,3 m. Redelite kinnitusi on võimalik valida erinevatele seina ja katuse tüüpidele, redeleid saab vajadusel värvida pulbervärviga.
4. Lumetõkked:
Meie poolt kasutatavad lumetõkked koosnevad kahest teineteisel asetsevast tsingitud ümartorust pikkusega 3000 mm, läbimõõduga 32 mm, seina paksusega 1,25 mm ja lumetõkkekanduritest mis on valmistatud 2,5 mm paksusest tsingitud teraslehest. Lumetõkke kandureid on võimalik valida erinevatele katuse tüüpidele ja lumetõkkeid saab samuti vajadusel värvida pulbervärviga.
5. Hooldesillad mõõtudega 3000 x 350 mm on valmistatud 1,25 mm paksusest tsingitud teraslehest.
Hooldesillad kinnitatakse katusele kaheosaliste kandurite abil, millest üks on lumetõkkekandur ja teine silla reguleerimis plaat, mis valmistatud 2,5 mm paksusest tsingitud teraslehest. Reguleerimisplaadi abil saab hooldesilla kinnitada katusele nii, et sild asetseks horisontaalselt Hooldesildu saab vajadusel värvida pulbervärviga.
6. Turvatooted, mida redelitel ja sildadel turvalisuse tagamiseks kasutatakse, on kolme tüüpi:
- turvatunnelid, mis kinnitatakse redelite külge tagamaks kukkumise korral seljale tuge hoides nii viisi ära halvima;
- tõususiinid, mis samuti kinnitatakse redelite külge.
Et tagada sellise redeli kasutamisel turvalisust peab kasutaja olema varustatud turvarakmete ja tõusukelguga. Tõusukelk sisestatakse tõususiini, vabalt liikudes liigub ka kelk vabalt ja ei tee see juures takistusi, järsu liikumise korral kiilub tõusukelk siinis kinni ja hoiab ära redelilt alla kukkumise.
- horisontaalsiin, mida kasutatakse hooldesildadel liikumise turvalisemaks muutmiseks. Selleks, et horisontaalsiini nõuetekohaselt kasutada peab kasutaja olema varustatud turvarakmete ja horisontaalkelguga. Siini sisestatud horisontaalkelk võimaldab sildadel vabalt liikuda aga hoiab kukkumise korral ära halvima.
7. Piksekaitsed ja maandurid
Äike on ajast aega olnud paeluv loodusnähtus. Samas on see ka arvestatavaks ohuks inimestele ja tema keskkonnale.
Piksekaitsesüsteemi ülesandeks on püüda kinni kõik välgulöögid ehitisse. Välguvool tuleb sisselöögikohas kinni püüda, maasse suunata ja pinnasesse hajutada.. Standarditele vastava piksekaitse ehituseks tuleb kasutada sobivaid materjale. Nagu näiteka: kuumtsingitud terast, roostevaba terast, vaske ja alumiiniumit.
Piksekaitse osad:
1. Välgupüüdur
2. Allaviik
3.Maandursüsteem
4. Potentsiaaliühtlustus
Piksekaitsesüsteemi kõige olulisem osa on maandurid, et kinni püütud välguvool pinnasesse hajutada.
Maandursüsteemide tüübid:
Varrasmaandur
1. Ristühendusklemm
2. Korrosioonitõrjelint
3. Ümarjuhe
4. Ühendusklamber
5. Maandusvarras
Varrasmaandur – tähendab maandurit, mis paigaldatakse tavaliselt vertikaalselt ja süga- vale maapinda ulatuvalt. Üksikmaanduriks soovitatakse iga allaviigu kohta 9 m pikkust varrasmaandurit, mis paigaldatakse ehitise vundamendist 1 m kaugusele. Varras-maandurid tuleb ühendada ringmaanduriga.
Ringmaandur
1. Ristühendusklemm
2. Lamejuhe
3. Ümarjuhe
4. Korrosioonitõrjelint*
Kasutada võib järgmisi materjale: lamejuhe tsingitud ribateras 3×35 mm, ümarjuhe tsingitud ümarteras d = 10 mm.
*Korrosioonitõrjelint, vaseliiniga kaetud keemilisest kiust fliisriie.
Vundamentmaandur
1. Maandusliides
2. Potensiaalide ühtlustuslatt
3. Korrosioonitõrjelint
4. Lamejuhe (ribateras 3×35 mm)
5. Ühendusklemmid
Potensiaalide ühtlustuslati abil ühendatakse sisemine- ja väliminepiksekaitse süsteem.
Piksekaitsesüsteemi ehitust planeerides tuleb arvestada suhteliselt suurte kaevetöödega, sest maandur tuleb süvistada pinnasesse, välisvundamendist 1 m kaugusele ja 0,5 m sügavusele.